Депресії і хвороби серця можуть мати спільне джерело

Люди з серцево-судинними захворюваннями частіше страждають від депресії, і навпаки. Вчені з Великобританії впевнені, що у цих захворювань загальні базові біологічні механізми – запальні реакції.

«Хвороби серця і депресія можуть мати загальні механізми виникнення, які проявляються у вигляді двох різних станів в різних місцях організму – мозку і серцево-судинній системі», – говорить учений Голам Хандакер.

Пусковим фактором дослідники з Кембриджського університету називають хронічне запалення.

Щоб перевірити свої гіпотези, команда вивчила медичні дані майже 370 тисяч британців середнього віку.

“Якщо у людини в сімейному анамнезі був хоча б один смертельний випадок від серцево-судинного захворювання у батьків, то схильність до розвитку депресії підвищувалася на 20%”.

Потім команда оцінила генетичні фактори, проте не виявила цієї схильності між серцево-судинними патологіями та виникненням депресії.

На другому етапі досліджень команда з’ясувала, що ще одним фактором розвитку депресії є тригліцериди і пов’язані з запаленням білки IL-6 і CRP (С-реактивний білок). Тригліцериди, в свою чергу, пов’язані з ішемічною хворобою серця, підкреслюють вчені.

«Тепер ми отримали підказки, які вказують на загальні механізми цих захворювань, – говорить вчений Стівен Берджес. І зараз ми можемо опрацьовувати різні терапевтичні стратегії».

Автори впевнені, що необхідно перестати розглядати психічне і фізичне здоров’я людини окремо. Навпаки, вивчення загальних факторів ризику поліпшить розуміння глибинних процесів в організмі.

Результати також вказують на нову важливу інформацію про природу депресії, яка ще не вивчена належним чином. Тим часом канадські вчені виявили нову ознаку клінічної депресії – біомаркер в мозку людини, який може допомогти в діагностиці і навіть лікуванні розладу.

Джерело: hightech.plus