На ремонт доріг Сумщини витратили майже 750 мільйонів

4

747,8 мільйонів гривень було виділено Сумщині на утримання доріг у 2017 році, включаючи кошти від митного експерименту.

Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг області Іван Романюк під час прес-конференції «Шляхи Сумщини: що зроблено у 2017 році та яким чином зміниться ситуація у 2018-му», яка відбулася в обласному прес-клубі.

«На сьогодні вже виконано 52 кілометри капітального ремонту доріг. Крім того, відремонтовано поточним середнім ремонтом чотири мости, капітальним ремонтом – 2 мости. Розпочалася реконструкція аварійного мостового переходу у с. Климентове на автодорозі Н-12 Суми – Полтава», — зазначив Іван Романюк.

5

Всього в області 7,2 тис. км доріг, у тому числі 2,1 тис. км доріг державного значення та 5,1 тис. км місцевого значення. Всі вони вже давно потребують капітального ремонту.

«Що стосується самих ремонтів, то в усіх договорах Служби автомобільних доріг на сьогодні ми ставимо вимогу до підрядних організацій, які беруть участь у торгах, – мінімум десять років гарантійний термін експлуатації дороги. Тобто, якщо протягом цього часу будуть виявлені дефекти дорожнього покриття, то підрядник зобов’язується їх виправляти за рахунок власних коштів», — зазначив начальник Служби.

З 1 січня в управління облдержадміністрації переходить 5 100 кілометрів доріг місцевого значення. Відповідні кошти, які передадуть Сумщині, вже обраховані Міністерством фінансів, і це буде понад 500 мільйонів гривень, повідомив Володимир Дудченко, начальник управління інфраструктури Сумської ОДА.

«Таких грошей місцеві дороги ще не бачили. Тож я сподіваюся, що в наступному році буде багато зроблено», — зазначив він.

Перелік першочергових об’єктів ремонту буде затверджений пізніше, але в першу чергу кошти спрямують на автошляхи, що сполучають райони області, по котрим їздять шкільні автобуси, авто швидкої допомоги тощо.

Поділитися в соціальних мережах: