Навіщо лісгосп на Сумщині заготував майже 5 тонн шишок

Незважаючи на погодні умови, у лісівників ДП ​​«Середино-Будський лісгосп» чимало клопоту. Зараз в розпалі переробка шишок. Їх заготовили 4930 кг.

Урожай збирали на ділянках, де виключно ростуть найкращі дерева, адже від цього залежить якість насіння. Зібрані шишки відвезли на переробку у власній шишкосушарці.

«Переробка лісонасіннєвої сировини складається з чотирьох основних процесів: сушіння шишок, вибивання насіння з шишок, обескрилювання насіння і його очищення. Технологія зберігання насіння – традиційна. Очищене і підсушене насіння закупорюють у 15-літрові бутлі, які зберігаються в сухому прохолодному приміщенні при температурі 0-5 °С. У бутлі поміщають лакмусові папірці, які при підвищенні вологості рожевіють, таким чином даючи сигнал про необхідність просушування насіння», – коментує процес головний лісничий лісгоспу Іван Степаненко.

Заготовлене насіння сосни звичайної навесні буде висіяне у розплідниках лісгоспу, а вже за рік лісівники отримають посадковий матеріал для створення лісових культур, пише ВШ.

Поділитися в соціальних мережах: