Нема грошей, але вихід є: як боржник сплатив аліменти, не маючи роботи

Не було б щастя, та нещастя допомогло. Пан Андрій не сплачував аліменти 10 років, а це, на секунду, 120 тисяч гривень. Та цьогоріч все змінилося: чоловік не тільки борг почав виплачувати, а й роботу собі знайшов.  Все в рамках кампанії «Відповідальне батьківство» від Міністерства юстиції.

Через непостійну роботу батько не міг платити аліменти. Та цьогоріч його притягнули до адмінвідповідальності через суд – відпрацював 120 годин суспільно корисних робіт ( вирок суду) в КП «Зеленбуд» і тепер працює  там на постійній основі.

«Перший розряд оформили, озеленювачем. Відпрацював 120 годин. Погасив 120 годин і далі працюю зараз офіційно вже бригадиром ІІІ розряду. Мене дуже цінують, називають кращим робітником. Тому що роботу робимо, ми озеленюємо місто, прекрасними Суми робимо», – говорить Андрій Лущик, який 10 років не платив аліменти.

Офіційно чоловік працює вже близько півроку, і 80% зарплати віддає на аліменти. Хоча за законом цей відсоток складає лише 50%, Андрій хоче якнайшвидше все виплатити, тож за власним бажанням із зарплати віддає ще 30% грошей.

 «Як показує практика, суспільно корисні роботи – це не тільки фінансові санкції, які застосовуються до боржника, але це і новий подих у їхньому житті для того, щоб, по-перше, сплатити борги, а по-друге – налагодити у подальшому життя», – розповів Денис Мозговий, начальник Ковпаківського відділу Державної виконавчої служби Сумської області.

Притягнути до адміністративної відповідальності можуть і по-іншому. Якщо боржник має рухоме майно, його можуть описати задля сплати аліментів.

Якщо боржник не виконує суспільно корисних робіт, йому загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.