“Стихійникам” у Сумах пропонують “окультуритися”

Сьогодні в міській раді обговорили питання протидії стихійній торгівлі. Так, заступник міського голови Ольга Волошина зазначила, що стихійна торгівля може загрожувати здоров’ю сумчан. Адже молочну продукцію, яку продають бабусі, не перевіряють на відповідність санітарним нормам, і там може бути якась інфекція. Також є випадки, коли продають ковбасну продукцію на сонці та без холодильника.

У 2018 році за незаконну стихійну торгівлю представниками національної та патрульної поліції з сумчан було стягнуто штрафів на суму 787 200 гривень. Також за порушення ст. 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), складено 333 протоколи.

Ольга Волошина зазначила, що за повторні порушення законодавства виконавча служба може вилучати продукцію з домогосподарств чи стягувати штрафи, наприклад, з пенсії. Тому, аби врегулювати проблему стихійної торгівлі, сумчанам вже надали більше 200 місць в “Селянському базарі”.

За словами начальника управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Руслана Голопьорова, там продавці-селяни сплачують орендну плату – 2 грн./день за продукцію домашнього виробництва, а так звані “перекупники” – 6 гривень. Також 4-5 разів на тиждень представники інспекції та поліції проводять рейди по виявленню правопорушників. Вони планують це робити, аж допоки громадяни не перестануть займатися стихійною торгівлею.

Якщо у сумчан та жителів області є бажання торгувати, наприклад, брелоками чи іншими товарами, то їм нададуть таку можливість. Для цього їм потрібно оформити ФОП, аби працювати, не порушуючи закон. Зауважимо, що за порушення ст. 152 передбачено штраф від 340 до 1 700 гривень. Штрафувати може й податкова інспекція та управління Держпраці, але на значно більші суми.

Галіна Корявко