У Сумах вперше провели операцію з трансплантації нирки від родинного донора

У хірургічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні вперше відбулась трансплантація нирки від родинного донора.

Як повідомив головний хірург області Сергій Кобилецький, до сьогодні такі втручання проводились лише у великих трансплантаційних центрах. Значна кількість пацієнтів вимушена була їхати за кордон. Відтепер у них буде можливість отримувати допомогу в Сумській області.

Непересічну подію прокоментував голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко:

«Надання оперативної та висококваліфікованої медичної допомоги є одним із пріоритетних завдань всіх рівнів влади. В області ми робимо значні кроки для того, щоб жителі мали доступ до якісних медичних послуг. Хочу сказати, що для того, щоб на Сумщині ми мали можливість робити операції із трансплантації, Сумській облдержадміністрації разом з медиками довелося пройти серйозний шлях, доводити в Міністерстві охорони здоров’я, що ми маємо необхідні умови і кадровий потенціал для проведення операцій із трансплантації. Але ми це зробили − і Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ із трансплантології. Сьогоднішня подія стала початком нового етапу в наданні хірургічної допомоги жителям області».

 

Поділитися в соціальних мережах: