Вкусила тварина. Що робити, аби не захворіти на смертельну хворобу?

Необхідні вакцини для профілактики захворювання на сказ та правець передані до регіонів.

Вберегтися від сказу та правця внаслідок укусу тварини допоможуть прості правила. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Урядовиця наголосила, що відпочинок на природі може принести не лише приємні враження, а й укус тварин чи кліщів. За її словами, в Україні 93 тисячі доз вакцин для профілактики сказу, 15 тисяч доз вже передані до регіонів. У 99% випадків джерелом сказу є укус собак, а тому Супрун оприлюднила список необхідних дій у тому разі, якщо вас спіткала така невдача.

“Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя. Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе)”, – йдеться у повідомленні глави МОЗу.

Після цього вона радить звернутися до найближчого медзакладу. Якщо впевненості у тому, що тварина була здоровою,  немає, – вам обов’язково мають зробити щеплення антирабічною вакциною.

“Якщо є можливість — зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила, і щодо якої у вас є підозра на хворобу. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду”, – додала Супрун.

Перервати профілактику можна, якщо буде підтверджено, що сказу у тварини не виявлено. Якщо ж протестувати тварину неможливо – проводиться весь курс профілактичного лікування. Окрім цього, Супрун закликала регулярно вакцинувати домашніх тварин від сказу і зробити собі профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження (ветеринар, єгер, лісник, працівники лабораторій, що працюють з тваринами).

“Пам’ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця доступні в державних комунальних закладах”, – підсумувала вона.

Джерело: tsn.ua