Як задекларувати іноземний дохід

Як задекларувати дохід отриманий закордоном, а якщо конкретно, то ваші кровні копійки зароблені в Польщі, читайте в матеріалі.

Відповідно до пп.14.1.55 ст.14 ПКУ до доходу, отриманому з джерел за межами України, відносять будь-який дохід отриманий резидентами включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

Пункт 170.11 ст. 170 ПКУ визначає, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Тобто, громадяни, які у 2018 році тимчасово або постійно працювали за кордоном та одержували доходи, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані іноземні доходи, сплативши до 01.08.2019 р. з суми вказаного доходу ПДФО за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Річна податкова декларація про майновий стан і доходи, одержані протягом 2018 року, подається до територіального органу фіскальної служби за місцем прописки до 1 травня 2019 року. Якщо подасте пізніше, то штраф 170 грн.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до пп. 170.11.2 ст. 170 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів. Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Проте таке зменшення є можливим лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни іноземної юрисдикції, в якій одержано дохід, довідки про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка повинна бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України та оформлена відповідно до ст. 13 ПКУ.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента сплаченого за межами України не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку.

Громадяни, які оформлюються на роботу на умовах «аутстафінгу» та отримують іноземні доходи від фірм-нерезидентів, також зобов’язані самостійно подати декларацію та сплатити вищезазначені податки в Україні.

Резюме:
Теоретично всі повинні декларувати всі доходи.
Практично заробітчани це не роблять (як і багато хто в Україні).
Податкова це не контролює (поки що)

Нащо це Вам потрібно? Невідомо. Можете поставити галочку в резюме для Страшного Суду.

Це впливає на пенсію? Ні, але:

  • робота за кордоном не враховується при обчисленні пенсії, якщо між Україною та іноземною державою немає договору про соціальне страхування (наприклад, Греція, Італія, Сполучені Штати Америки);
  • інший варіант “докупити” стаж додатково сплативши ЄСВ, але це вже інша історія.

Джерело: kherson.sfs.gov.ua