Конотопський «Авіакон» підозрюють в подвійній переплаті за паливні баки для вертольотів

Посадовців «Авіакона» підозрюють в подвійній переплаті за паливні баки для вертольотів

Національне антикорупційне бюро України підозрює посадовців ДП «Авіакон» у змові з іноземними офшорними компаніями, яка призвела до переплати 2,54 мільйона доларів на закупівлі паливних баків для вертольотів.

Про це стало відомо з ухвал Солом’янського районного суду міста Києва, куди детектив звернувся в рамках кримінального провадження №52016000000000428 від 14.11.2016 року.

Слідство встановило, що в кінці березня 2014 року «Авіакон» уклав угоду з компанією «Westan Group Associates Ltd» (Сент-Кітс і Невіс) на поставку 12 паливних баків виробництва АТ «ТАМ «Тбілавіамшені» (Грузія) для вертольотів типу Ми-24. Вартість угоди склала 288 тисяч доларів, або 24 тисячі доларів за штуку.

Через декілька днів було укладено другий контракт на поставку вже 200 паливних баків по тій самій ціні, а загальна вартість контракту склала склала 4,8 мільйона гривень.

В свою чергу «Westan Group Associates Ltd» на виконання договорів з «Авіакон»  уклала дві угоди з грузинським «ТАМ «Тбілавіамшені» на 144 тисяч доларів та 2,4 мільйона доларів. Паливні баки закуповувалися по 11-13 тисяч доларів за одиницю — вдвічі дешевше від ціни в угодах з «Авіаконом».

За цими договорами держпідприємство перерахувало 780 тисяч доларів на рахунок «Westan Group Associates Ltd», відкритий в «Альфа-Банку» в Мінську.

Також до розрахунків було залучено ще дві компанії офшорних юрисдикцій «Millwood Services Ltd» (Біліз) та «Linway Management Llp» (зареєстрована в Англії двома белізькими офшорами). Перша отримала від конотопського держзаводу на свій рахунок в латвійському «Baltikums Bank» 108 тисяч доларів, другій українські ремонтники перевели 36 тисяч доларів на рахунок в інший латвійський банк — JCC «Trasta Komercbanka».

З судових матеріалів невідомо, чи були повністю виплачені кошти за контрактами і чи була поставлена продукція. Але в клопотаннях НАБУ вказало, що підозрює переплату за двома контрактами в сумі 2,54 мільйона доларів. За нинішнім обмінним курсом це близько 70 мільйонів гривень.

В клопотаннях до суду детектив попросив доступи до документів та рахунків фігурантів справи в іноземних банках, а також до рахунків грузинського постачальника паливних баків в «Bank of Georgia». Суд ці клопотання задовольнив.

Джерело: topkonotop.com

Поділитися в соціальних мережах: