На Сумщині судитимуть лікаря та медсестру, яких підозрюють у смерті дитини

32

Дитина померла від анафілактичного шоку внаслідок недбалого ставлення медпрацівників до своїх обов’язків.

На лаві підсудних опинилися лікар-педіатр та медсестра. Про це повідомляє прес-служба Сумської обласної прокуратури.

Трагедія сталась 9 серпня 2016 року. Тоді о 9-й годині ранку в дитячу поліклініку звернулася мама з 7-річним хлопчиком. Після огляду лікаря дитині поставили діагноз – обструктивний трахеобронхіт і призначили лікування.

У маніпуляційному кабінеті після ін’єкцій стан хлопчика раптово погіршився. Більше години лікарі проводили реанімаційні заходи, о 12:02 констатовали смерть дитини.

«За результатами зібраних доказів та висновків експертиз встановлено, що лікар-педіатр, не обґрунтовано призначивши атибактеріальну терапію, не пересвідчилась у сумісності медичних препаратів, не враховувала наявність побічної реакції, а в подальшому несвоєчасно розпочала та провела з порушенням інструкції та алгоритму реанімаційні заходи», — повідомляють в прокуратурі.

У свою чергу медична сестра ввела медпрепарати на підставі отриманого папірця із написами лікаря, замість листка призначень встановленої форми. Окрім того, вона не забезпечила наявність у кабінеті лікарських засобів для надання невідкладної допомоги дітям, що в подальшому призвело до неякісного та несвоєчасного проведення реанімації.

Внаслідок недбалого та несумлінного ставленням медичних працівників до виконання своїх посадових обов’язків від анафілактичного шоку, який виник як блискавична реакція на внутрішньом’язове введення ліків, померла 7-річна дитина.

Як повідомив прокурор Сумської місцевої прокуратури Олексій Моісеєнко, на даний час лікарю-педіатру та медичній сестрі маніпуляційного кабінету денного стаціонару дитячої поліклініки повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 140 (невиконання та неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Їм загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділитися в соціальних мережах: