До Сумського музею передали конфіскований самовар, монети й листівки

Самовар початку ХХ століття, поштові листівки та 7 старовинних монет, найстарішій з яких майже 300 років, – такими експонатами 23 грудня поповнилась колекція Сумського краєзнавчого музею. Їх отримали від державних виконавців управління Міністерства юстиції у Сумах, повідомляє Суспільне.

Тульський самовар братів Баташевих, виготовлений у проміжку між 1870 і 1891 роками. Крім нього, демонструє завідувачка відділу краєзнавчого музею Аліна Конотоп, колекція музею поповнилась сімома монетами, найдавніша з них випущена у Російській імперії, номіналом “Дєньга”, і датується 1731 роком. Наймолодша виготовлена у 1924-му році. Три з семи переданих монет виготовлені зі срібла. Окрім цього, унікальними для музею є і поштові листівки.

Поштові листівки не лише передають колорит епохи, а й відчуття тих людей, які доторкалися до них. Наприклад, дві листівки мають написи. Одна – із зображенням портрету жінки, і на ній є напис вітальний і штемпель. Листівка була надіслана з Харкова 19 грудня 1910 року”, – розповідає Аліна Конотоп.

Передані предмети, за словами директора музею Владислава Терентьєва, вже потрапляли до них минулого року, коли їх вилучили на митниці при перевезенні через державний кордон і передали фахівцям музею на експертизу. Після того, як предмети не були продані на електронних торгах, комісія виконавчої служби вирішила передати їх музею.

За 2020-й рік фонд музею збагатився на майже 600 предметів.

За останні кілька років до нашого музею було передано понад 830 предметів які пройшли відповідні процедури. Остання така приємна подія була у січні 2018 року, у цьому ж залі було передано 6 рідкісних монет Британської імперії 18-19 ст.”, – розповів директор музею.

Наразі фонд музею налічує майже 50 тисяч предметів. До них долучать і нові після того, як поставлять їх на облік. Для однієї з листівок вже знайшли місце у новорічній виставці.