Унікальну фотовиставку представили в Сумах: на світлинах – об’єкти 100 років тому і зараз

Фотоімпровізацію “Згадай себе 100 років тому” представили 17 вересня у Сумах. Участь у ній взяли члени фототовариства “Друзі Дагера”. Усе відбувалося у дворі будинку №6 на Воскресенській.

10 фотографів товариства “Друзі Дагера” представили 21 пару фотографій з різницею у 100 років. Одне з цих фото було старовинне, дореволюційне, а друге – сучасне, але зроблене в тому ж місці, розповів співорганізатор виставки Сергій Гуцан.

“Але це ще не все. Головне, щоб на це місце сучасне прийшов сумчанин, предки якого жили тут на початку ХХ сторіччя”.

Ніна Задесенець розповідає про людей, зображених на одному з фото:

“Це мій онук Максимка і донька Катерина. Маленький хлопчик Максимка – це сьома гілочка від роду Реки Афанасія Павловича і Реки Євдокії Іванівни”.

На сучасних фотосвітлинах біля старовинних будинків фото сумчан-нащадків початку ХХ сторіччя. Пан Олексій Дорошенко сфотографував свою дружину.

“Кожному випадковим рандомним жеребкуванням діставалась фотографія. А потім вже кожен примірявся, як це зробити, як реалізувати ідею проєкту. У нас забрало дуже багато часу. Ми як початківці-фотографи з різних ракурсів знімали. І навіть таксистів, які проїжджали, які там каву пили, доводилось відганяти, просити їх”, – розповідає він.

Його дружина Лариса розповідає, що є корінною сумчанкою.

“Мої дід і баба приїхали десь 100 років тому в Суми, можливо, на цій фотографії десь могла бути і моя бабуся”, – каже жінка.

Тривала фотоімпровізація кілька годин. У майбутньому, говорить Сергій Гуцан, планують організувати виставку. Із місцем визначаються.

Суспільне

Поділитися в соцмережах: