Виставку сумських писанок презентували на Західній Україні

Близько 250 традиційних для Сумщини писанок презентувала молода майстриня Дарина Гула у музеї “Писанка”, що в місті Коломия Івано-Франківської області.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та стипендіат премії Президента України серед молодих майстрів народного мистецтва України вперше показувала свої твори у прикарпатському музеї писанкового розпису. «Оскільки на Сумщині не було писанкарок і я не мала в кого перебрати цей досвід, тож свій шлях я починала з великих спотикань, пошуків, – каже Дарина. – Довгий час у нашій місцевій спілці майстрів, у великому осередку, з-поміж 42-х членів писанкою займалася лише я. І багато хто не вірив, що я продовжуватиму це заняття. Але я рада, що мої рідні підтримують мене у складні хвилини, що мене надихає на нові звершення».

У своїх писанкових розписах сумська майстриня поєднує давній знаковий символізм з власними орнаментальними композиціями. У роботах переважають сонячні знаки – «сонце», «зірки», «свастики». Вони несуть добродійну силу. Також присутні квадрати, трикутники, сорок клинців, що означають багатство землі.

Персональну виставку доповнили авторські витинанки.

HNt6ZLEevq8

jq51kdzuEho

Джерело: firtka.if.ua