Сумський державний університет переплатить за капремонт понад півмільйона гривень?

8 червня 2016 року Сумським державним університетом, за результатами тендеру, що відбувся 2 червня, було акцептовано пропозицію Приватного виробничо-комерційного підприємства «Авангард-Н» на проведення капітального ремонту та реставрації окремих частин університету. Вартість робіт склала 10 299 999,98 гривень. Усього в конкурсних торгах брали участь 3 підприємства: ТОВ «СК Регіонбудсервіс», ТОВ «Топаз», ПВКП «Авангард-Н».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Топаз» – 9 797 960,33 гривень, яка виявилася на 502 039,49 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Пропозиція ТОВ «Топаз» була відхилена через те, що учасник не надав довідку в довільній формі про те, що він не зареєстрований в офшорних зонах.

Варто зазначити, що інформацію про нереєстрацію юридичних осіб в офшорних зонах можна оперативно і безкоштовно отримати на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України – в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого вільний для кожного.

Роз’яснення Мінекономрозвитку від 4 листопада 2015 року було відзначено, що замовник не вимагає документального підтвердження інформації, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Більш того, документальне підтвердження такої інформації здійснюється лише переможцем торгів.

Також, законом, що встановлює правила проведення торгів, передбачена можливість замовника звернутися за додатковою інформацією до будь-якого з учасників торгів. Законом також відведено 20-денний строк на докладний аналіз пропозицій учасників та отримання такої інформації. Таким чином, замовник міг звернутися до учасника за отриманням додаткової інформації про нереєстрацію його в офшорних зонах.

Але, мабуть, замовник знаходиться в невіданні щодо процедури проведення державних закупівель і можливості збереження бюджетних коштів, раз дозволяє собі переплатити 502 039,49 гривень.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася до компетентних органів Сумської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій, притягнути винних осіб до відповідальності та розірвати сумнівний договір.

Джерело: verhovenstvo.com