Держекоінспекція порахувала збитки від пошкодження аміакосховищ “Хімпрому” в Сумах

Екологічна інспекція у Сумській області надіслала до прокуратури розрахунок збитків від аварійного витоку аміаку в атмосферне повітря після пошкодження аміакосховища “Сумихімпрому” від артобстрілу рашистів.

«Відповідно до методики, загальна сума збитків, завданих внаслідок дій військових злочинців, лише в частині забруднення атмосферного повітря склала 5 176 045 грн», – йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції Сумщини.

Наприкінці березня установа порахувала орієнтовні збитки довкіллю внаслідок витоку аміаку: у грошовому виразі вони становлять близько 20 млн грн. Фахівці зазначали, що після перемоги України розрахунок цих збитків буде включено до узагальнених матеріалів щодо стягнення репарацій з росії.

Державна екологічна інспекція у Сумській області отримала можливість зробити офіційне обчислення екологічної шкоди, нанесеної військами російської федерації, завдяки набранню чинності методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди.

За інформацією Сумської ОВА, станом на ранок 21 березня зона ураження становила приблизно 2,5 км.


Нагадаємо, мова йде про події в Сумах. За даними пресслужби ПАТ «Сумихімпром», 21 березня на підприємстві відбулася надзвичайна ситуація. У результаті обстрілу заводу був пошкоджений трубопровід аміаку в цеху складних мінеральних добрив. Через розгерметизацію трубопроводу спрацювали аварійні системи захисту, при цьому відбувся незначний витік аміаку. Наслідки надзвичайної ситуації ліквідовані власними силами та силами ДСНС – трубопровід загерметизований, накладено спеціальний бандаж. Підрозділи ДСНС завершили роботи по осадженню аміачної хмари. Працівники провели регламентні роботи по відновленню технологічного процесу. Підприємство було екстрено зупинено ще в перший день війни – 24 лютого.


Окружна прокуратура Сум 21 березня почала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. За даними слідства, у результаті злочинних дій російських військових пошкоджено 50-тонний резервуар з аміаком на ПАТ “Сумихімпром”. Поранення отримав один працівник підприємства.

rama.com.ua

Читайте також: