На Серединобудщині після святкування останнього дзвоника згоріла школа

Сьогодні, 28 травня, о 01:58 на лінію екстреного виклику «101» м. Середина-Буди надійшло повідомлення про пожежу, яка виникла в приміщенні Рожковицького навчально-виховного комплексу ЗОШ I-III ступенів Середино-Будської райради.

За попередніми даними, пожежу виявив місцевий житель, будинок якого знаходиться на відстані близько 100 м від навчального закладу. Чоловік прокинувся від тріскоту шиферу, вибіг на вулицю і побачив, що горить перекриття школи. Про подію повідомив за номером «101».

Рятувальники, які їхали з райцентру, подолали відстань у 18 км по ґрунтовій дорозі, ускладнення руху додало погіршення погодних умов (сильний дощ) на території району впродовж двох діб та відсутність твердого покриття на шляху слідування.

Через несвоєчасність виклику та зважаючи на те, що 1-поверхова дерев’яна будівля школи була побудована ще у 1924 році, вогонь миттєво розповсюдився по горючих конструкціях. На момент прибуття вогнеборців, 0 02:22, приміщення навчального закладу було повністю охоплене вогнем.

Паралельно з гасінням пожежі рятувальникам вдалося винести з палаючої школи комп’ютерну техніку і два сейфи з документами.

Використавши близько 70 тонн води, о 03:20 пожежу вдалося локалізувати, о 07:41 – повністю ліквідувати. До гасіння вогню було залучено 2 пожежні автоцистерни , 11 чоловік особового складу та 1 одиниця пристосованої техніки – трактор з ємністю 15 м3.

Унаслідок пожежі ніхто не постраждав, вогнем знищено – стіни та покрівлю по всій площі (600 м2).

На місці пожежі працює мобільно оперативна-група 21-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та слідчо-оперативна група С.- Будського відділу поліції Управління національної поліції України в Сумській області.