У Сумах однорічна дитина отруїлася медикаментами

Днями до лікарні з отруєнням небезпечними пігулками потрапив однорічний малюк. Коли правоохоронцям стало відомо, що дитина отруїлась пігулками, котрі використовуються у замісній терапії, на місце проживання родини маленького пацієнта виїхала слідчо-оперативна група Сумського відділу поліції.

Наразі поліція встановлює причини та обставини, за яких до рук дитини потрапили небезпечні лікарські засоби, та проводить профілактичну бесіду з родиною. Аби убезпечити малят від подібного роду побутових травм та отруєнь, працівники поліції радять батькам та опікунам уважно оглянути своє житло і організувати дітям безпечне середовище, прибравши подалі від малят всі небезпечні для них речі.

Найперше слід звернути увагу на медикаменти та побутову хімію. Всі ці речовини мають бути поміщені у недоступне для дитини місце – на верхні полиці закритих шаф чи навіть на антресолі. Дверцята шаф та шухляди слід обладнати пристроями, які б не дозволили малюку їх відкрити. Надійно закріпіть ті меблі, на які дитина може самостійно залізти чи зрушити з місця. Адже були випадки, коли дитина залазила на комод чи тумбочку і падала разом з ними, що призводило до серйозних травм та подальшого тривалого лікування.

Також слід прибрати гострі та ріжучі предмети побуту, елементи живлення, позбутися отруйних кімнатних квітів та закрити спеціальними заглушками електророзетки. За жодних обставин не залишайте на краю стола посуд з гарячими напоями чи стравами – досить часто діти потрапляють до лікарень з термічними опіками обличчя, грудей, живота, рук та ніг.

Додаткова увага – до домашніх тварин. Чим менша дитина, тим більше намагайтеся обмежити її контакт з домашніми улюбленцями. Тварина повинна привчитися до немовляти поступово і виключно під наглядом дорослих. Особливо це стосується тих випадків, коли сім‘я тримає в квартирі собаку великої чи бійцівської породи.

Також батькам слід звернути увагу на вікна свого житла і прибрати подалі від них меблі, по яким дитина може дістатися на підвіконня. Тож провітрюйте кімнату за відсутності дитини – коли малюк на прогулянці або перебуває в іншій кімнаті.

За жодних випадків не випускайте дитину з поля свого зору та уваги, будьте уважні та передбачливі, – і нехай ваші діти ростуть здоровими та щасливими.

Відділ комунікації поліції Сумської області