Мозок під загрозою: українців атакує страшна хвороба

В Україну прийшла нова небезпечна інфекція, яка викликає безліч серйозних захворювань. Вона називається лістеріоз і вражає нервову систему з головним мозком.

За першими симптомами хвороба нагадує сильне харчове отруєння, і, якщо вчасно її не діагностувати, не почати лікування, постраждає центральна нервова система.

Для літніх людей зі слабким імунітетом, маленьких дітей і вагітних жінок наслідки можуть бути фатальними. В Україні одна людина вже підхопила лістеріоз.

Швидше за все, бактерія потрапила в Україну з Європи, де вона вже відправила на той світ десять чоловік. Спалах інфекції виник через заморожену кукурудзу, яку на ринки ЄС поставляли з Угорщини. Зараз її активно вилучають з продажу в Україні.

“Сам збудник можна виділити з грунту, кормів. Основним джерелом є тварини, гризуни, коти собаки, домашні тварини. Основний шлях зараження – через різні харчові продукти”, – розповіла інфекціоніст Оксана Гудзенко.

Щеплення від лістеріозу не існує. Також неможливо захиститися від цієї інфекції на сто відсотків. Єдиним способом знизити ризик зараження є суворе дотримання особистої гігієни, ветеринарних і санітарно-гігієнічних норм при утриманні домашніх тварин, а також мінімум контакту з тваринами, що живуть в диких умовах.

На тваринницьких фермах при контакті з худобою потрібно користуватися засобами індивідуального захисту – респіратори, рукавички, комбінезони, захисні маски.Також потрібно вчасно лікувати тварин і вести боротьбу з гризунами.

Молоко потрібно кип’ятити, а м’ясні продукти і м’ясо ретельно проварювати і прожарювати. М’ясо у свіжому вигляді потрібно зберігати ізольовано від інших продуктів. Також причиною зараження може стати вживання м’яса з кров’ю. Перед вживанням свіжих фруктів і овочів їх потрібно ретельно промити. До того ж, хоча це і очевидно, потрібно відзначити, що не варто пити воду з озер або річок без попереднього очищення або кип’ятіння.

Джерело: bagnet.org