Сумщина потрапила до списку областей з найвищим рівнем захворюваності на рак

Онкологічні захворювання забирають життя кожного сьомого українця. Смертність від раку в нашій країні є однією з найвищих в Європі. Цьому сприяють як стан навколишнього середовища, так і рівень психологічної напруги в суспільстві.

За даними Міністерства охорони здоров’я, у 2017 році в Україні на рак хворіли 135,5 тисячі осіб. Щорічно від онкологічних хвороб помирає до 80 тисяч наших співгромадян, тобто близько 14% від загальної кількості померлих (580-590 тисяч).

Таке співвідношення між кількістю хворих і померлих свідчить про те, що у багатьох українців рак діагностують уже на пізніх стадіях. І дуже часто після цього людина «згоряє» за кілька місяців. Інші ж борються з хворобою роками і повністю видужують.
Найбільше хворих на рак зареєстровано у Дніпропетровській області (9,2% випадків), Києві (8%), Харківській (7,4%), Львівській (6,4%) і Одеській (5,2%) областях.

Найвищий ризик захворіти – у жителів Кіровоградської області. Тут у 2017 році було зареєстровано 478 випадків захворювання на кожні 100 тисяч жителів. Протягом життя на рак хворіє майже третина жителів регіону, тоді як в цілому по Україні – кожен п’ятий. Сумне лідерство можна частково пояснити розвиненою гірничодобувною промисловістю. Зокрема, в Кіровоградській області добувають уран.

Також високий рівень захворюваності на рак зафіксований в Сумській (427 випадків на 100 тисяч жителів), Херсонській (414), Миколаївській (400) та Черкаській (396) областях.

Найменше хворіють в Чернівецькій (244), Закарпатській (249), Рівненській (256), Волинській (282) та Донецькій (284) областях.

Загалом рівень смертності від онкозахворювань в Україні склав 315 осіб на 100 тисяч чоловік. Серед країн ЄС гіршу статистику мають тільки Словаччина (324), Хорватія (336) і Угорщина (348).

Злоякісні новоутворення поширені в Україні і щорічно забирають безліч життів. Причини виникнення хвороби можуть бути дуже різними – генетика, екологія, рівень стресу, куріння і навіть неякісне харчування.

Джерело: etcetera.media