У Сумах бюджетним коштом придбали перший цифровий мамограф

13

У міській клінічній лікарні №1 запрацював придбаний за кошти міського бюджету італійський цифровий мамограф, пише сайт міськради.

До цього подібне устаткування було лише в медзакладах обласного підпорядкування – обласному діагностичному центрі та обласному клінічному онкологічному диспансері.

Цифровий мамограф для міської клінічної лікарні № 1 придбали за кошти міського бюджету. Його вартість склала близько 3 млн грн. Це сучасний цифровий апарат італійського виробництва, що дозволяє виявляти недугу молочних залоз на ранніх стадіях. При цьому цифрова мамографія дає менше навантаження на організм ніж плівковий спосіб І є можливість зберігати результати обстеження у пам’яті комп’ютера Потужність мамографа складає 20 осіб на день. За його допомогою обстежуватимуть не лише сумчанок, котрі територіально «приписані» до міської клінічної лікарні № 1, а й усіх містянок, котрі цього потребують. На новому апараті вже провели півсотню оглядів.

Тепер міська клінічна лікарня № 1 чекає на новий рентген-апарат, який замінить той, що неочікувано вийшов з ладу у травмпункті. На його придбання з міського бюджету виділено 6 млн гривень. Тендер уже оголошено.