Обласній раді запропонували придбати Палац культури СНВО, щоб керівництво заводу погасило заборгованість по зарплаті

18191101_1499864996725502_1575441612_n

Під час сесії Сумської обласної ради було підтримано запит, у якому окреслено реальний шлях виходу з ситуації, що склалась на машинобудівному заводі, який не в змозі утримувати Палац культури і має величезну заборгованість по заробітній платі.

Депутат Марія Коняєва (фракція Партії УКРОП), виступаючи з трибуни обласного парламенту, запропонувала керівництву Сумщини терміново опрацювати можливість придбання заводського Палацу культури у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області.

“Але при цьому слід врахувати в договорі куплі-продажу пункт, згідно якого усі кошти, виручені від продажу Палацу культури, керівництво Сумського машинобудівного об’єднання зобов’язується використати виключно на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам заводу”, – наголосила представниця Українського об’єднання патріотів.

В УКРОПі підкреслюють, що такий механізм вигідно відрізняється від пустих балачок, навіть якщо вони оформлені у вигляді звернень до керівництва держави.

“Користуючись юридичними термінами, такі звернення є нікчемні. Адже не вирішують питання по суті. Ми ж пропонуємо реальний антикризовий план”, – додала Марія Коняєва.

18191434_1499864940058841_423324801_n

Як відомо, у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, що склалося на машинобудівному підприємстві, на початку цього року керівництво заводу оголосило про неспроможність утримувати Палац культури власним коштом і запропонувало керівництву міста Суми придбати його за остаточною балансовою вартістю. Йдеться про суму від семи до десяти мільйонів гривень. Домовленостей, щодо продажу цього об’єкту, керівництво заводу та влада міста Суми не досягли.

В Палаці культури в різноманітних гуртках займається близько тисячі маленьких і дорослих сумчан. Колектив працівників налічує до 70 осіб. Вартість утримання Палацу становить близько 600 тисяч гривень на рік, що є прийнятною сумою для обласного бюджету.

Читайте також: