У Сумах суд відпустив колишнього СБУшника, який хотів влаштуватися на роботу в ДНР

Українська влада вважає сепаратистські “ДНР” та “ЛНР” терористичними організаціями, а учасників незаконних збройних формувань “республік” – терористами і сепаратистами. Однак до сих пір жодна держава чи якась міжнародна організація офіційно не визнала самопроголошені республіки терористичними.

На підтвердження цього – недавній судовий процес у місті Суми. Суд розглядав справу колишнього полковника СБУ, який звинувачувався в роботі на “силові” структури “ДНР”.

У постанові суду від 28 квітня поточного року сказано, що суд відмовився визнавати Донецьку і Луганську “народні республіки” терористичними організаціями.

Колишній офіцер СБУ був заарештований у січні 2015 року. Він хотів влаштуватися на роботу до так званого Міністерства Державної Безпеки Донецької Народної Республіки. Суд визнав його невинним за всіма пунктами звинувачення і звільнив з-під варти.

У постанові суду зазначається, що в Україні немає жодного нормативно-правового акту, що визначає список організацій Донецької або Луганської областей, які були б визнані терористичними хоча б однією державою або міжнародною організацією.

“Також відсутні рішення міжнародної судової інстанції або остаточні рішення Верховного суду України про визнання “ДНР” або “ЛНР” терористичними організаціями”, – підкреслюється в постанові суду.

Джерело: dialog.ua