Xbox проти PlayStation: які приставки обирають українські геймери?

Експерти сервісу порівняння цін E-Katalog проаналізували вподобання інтернет-аудиторії на початок весни 2021 року.

Рейтинг виробників

Дослідження активності відвідувачів E-Katalog показує, що майже дві третини аудиторії при виборі ігрових приставок цікавляться моделями Sony PlayStation (62%). Головний конкурент Sony — компанія Microsoft, що випускає консолі Xbox, набирає лише 26% вподобань. На третій позиції рейтингу розташувався ще один японський бренд, Nintendo. На відміну від Sony і Microsoft, Nintendo випускає не настільні, а портативні ігрові приставки (Nintendo Switch), що зовні нагадують смартфон з контролерами по боках. Такими компактними пристроями цікавляться 11% відвідувачів E-Katalog.

Найпопулярніші моделі

Список найбажаніших приставок з величезним відривом від переслідувачів очолює Sony PlayStation 5. Представлена влітку модель з начинкою на рівні найкращих ігрових комп’ютерів (зокрема, з 8-ядерним чіпом AMD Zen 2) цікавить майже третину відвідувачів порталу (30%). Не відлякує геймерів і вартість PlayStation 5 в інтернет-магазинах: на момент написання статті — від 24 700 до 28 000 грн (дані https://ek.ua/).

«Срібло» рейтингу з показником на рівні 13,6% завойовує все та ж Sony PlayStation 5, тільки в модифікації Digital Edition. Її головна відмінність від основної версії полягає у відсутності Blu-Ray приводу, внаслідок чого власники Digital Edition не можуть купувати нові ігри на фізичних носіях, а також грати в старі іграшки. Замість цього доводиться задовольнятися лише іграми, завантаженими з онлайн-магазину Sony. Водночас «урізаний» функціонал Sony PlayStation 5 Digital Edition обумовлює більш приємні цінники інтернет-продавців: від 21 900 до 25 000 грн.

Замикає трійку лідерів консоль Microsoft Xbox Series X (10,3% вподобань), випущена на початку 2020 року. Як і PS5, вона побудована на залізі AMD, але трохи потужнішому: зокрема, продуктивність графіки Xbox досягає 12 ТFLOPS проти 10,2 TFLOPS у PS5. Окрім ігор, Xbox Series X пропонує масу мультимедійних функцій, включаючи IPTV, стрімінгові сервіси та відтворення відео з роздільною здатністю аж до 8К. Ціна такого задоволення — від 19 400 до 23 300 грн.

Четверте й п’яте місця рейтингу з однаковим показником (5,7%) поділяють приставки Microsoft Xbox Series S (від 10 200 до 11 700 грн) і Sony PlayStation 4 Pro з накопичувачем на 1000 ГБ (від 9 400 до 17 500 грн). Вони нехай і поступаються топовим моделям в плані продуктивності та функціональності, але все одно здатні потягнути будь-які сучасні ігри на високих налаштуваннях.

Поділитися в соцмережах: