20 дітей c Сумщини взимку можуть відпочити в США

1

Таку пропозицію отримали директори шкіл-інтернатів Сумської області від всеукраїнського благодійного фонду, що співпрацює з подібними  організаціями у Сполучених Штатах Америки, повідомляє сайт Сумської ОДА.

Діти мають можливість гостювати за кордоном 2,5 місяці. Повністю всі витрати з оформлення документів, проїзду, харчуванням, проживання бере на себе фонд та їх партнери в США. У поїздці дітей супроводжують працівники фонду, котрі мають педагогічну освіту й досвід роботи з дітьми, а також педагоги або представники дитячих закладів.

«Наш фонд у співробітництві з благодійними організаціями в США протягом кількох років успішно проводить організацію відпочинку українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком 6-16 років у американських сім’ях і таборах, ? розповів голова правління всеукраїнського фонду «Фундація соціального розвитку» Костянтин Якубенко. ? Під час таких подорожей маленькі українці  отримують можливість ознайомитись із культурою іншої країни, відвідати різноманітні заходи (походи до зоопарків, акваріумів, музеїв, театрів, парків тощо), покращити знання англійської мови».

Він підкреслив, що поїздки дітей на відпочинок і оздоровлення проводяться з дотриманням усіх вимог законодавства України. За роки існування фонду близько 8 тисяч дітей змогли відпочити у США.

Як наголосила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова, Сумщина має досвід участі у подібних програмах із 2003 року. Діти вже побували в різних країнах світу в рамках співпраці з сімома благодійними фондами. Цього разу до США мають можливість поїхати двадцять дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За словами Президента американського благодійного фонду «143» Темі КЕНОН, наразі вони здійснюють поїздки до шкіл-інтернатів області, щоб познайомитися з дітьми, котрі хочуть відвідати США, дізнатися якнайбільше про їх особливості, склад характеру, вподобання в їжі, у способі відпочинку… тобто все те, що в майбутньому допоможе дитині й американській родині знайти спільну мову вже на початку знайомства.