42% суддів апеляційного суду Сумської області недоброчесні – Рух ЧЕСНО

42% суддів Апеляційного суду Сумської області є недоброчесними – такі результати аналізу Руху ЧЕСНО. За даними ЧЕСНО, ці судді порушили щонайменше один критерій доброчесності, тобто виносили сумнівні рішення, мають непрозорі статки, причетні до корупції або кримінальних проваджень, порушень прав людини, або ж порушували професійну етику.

Всього в Апеляційному суді Сумської області, який досліджував Рух ЧЕСНО, в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, працює 12 суддів, 5 з яких порушили критерії доброчесності. Під приціл ЧЕСНО після столичних судів потрапили судді обласних апеляційних судів. Результати аналізу суддів Києва чеснівці презентували у жовтні 2017 року, тоді ж запрацювала база профайлів служителів Феміди, яку аналітики Руху поступово наповнюють профайлами. У лютому 2018 року стартував регіональний тур ЧЕСНО.Фільтруй суд!, в рамках якого буде презентовано доброчесність суддів обласних апеляцій у кожній області.суд1

Під час підготовки профайлів аналітики ЧЕСНО. Фільтруй суд! оцінювали доброчесність суддів за п’ятьма критеріями, користуючись інформацією із достовірних відкритих джерел.

Профайли про суддів кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! опублікувала на своєму сайті та передає Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Києва.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.суд