Чому ПАТ «Сумигаз» порушує постанову НКРЕКП?

Сьогодні на нараді з питань ЖКГ у Сумській облдержадміністрації обговорили заборону  коригування показників споживання газу до стандартних умов та видачі рахунків населенню  за використаний природний газ ПАТ «Сумигаз».

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  № 1512 «Щодо заборони ПАТ «Сумигаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами» організації заборонено виставляти відповідні рахунки для населення, але вона цього не виконує.

Керівництво «Сумигазу» подало до Адміністративного суду Києва позов на неправомірні дії НКРЕКП. За словами керівництва ПАТ «Сумигаз», ця постанова прийнята з порушеннями, також у постанові порушений баланс між суб’єктами ринку у сфері енергетики і комунальних послуг.

«Тому що в стандартних умовах газ розраховується всім, нам надається на стандартних умовах, а до споживача в стандартних умовах він чомусь не доходить. Тому, як вирішить суд, так ми і будемо діяти в подальшому в законному руслі, згідно з рішенням суду»,– повідомив Денис Черненко, комерційний директор ПАТ «Сумигаз».

За словами керівника апарату Сумської ОДА Дмитра Живицького, правоохоронні органи області визначатимуть, чи порушує таким чином  керівництво ПАТ «Сумигаз» закон.

«Ми будемо звертатися до управління поліції із запобігання економічних злочинів, до Національної поліції, до прокуратури і до Служби безпеки України. В межах своїх повноважень вони будуть розглядати і вчиняти відповідні дії. Сьогодні ми не можемо надавати оцінку, чи був злочин, чи ні, – це  будуть з’ясовувати правоохоронні органи», говорить Дмитро Живицький.

Постанова ­         

Галіна Корявко