Де на Сумщині можна пірнути на Водохреща?

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

У цей день освячують водойми, а люди купаються у крижаних ополонках в пам’ять про те, що Ісус хрестився у ріці Йордан. Вважається, що водохресна вода приносить духовне і тілесне здоров’я.

19 січня з у Сумах з 8:00 до 14:00 відбудеться богослужіння та святковий молебень громадою преподобного Сергія Радонежського Української Православної Церкви на березі річки Псел біля ГРК «Здибанка».

З 12:30 до 13:00 парафіяни Сумській Єпархії Української Православної Церкви пройдуть від Спасо-Преображенського кафедрального собору (вул. Соборна, 31) до вул. Героїв Сумщини та проведуть публічне богослужіння з освяченням води на річці Псел біля Харківського мосту.

Офіційно визначеними місцями для купання у місті Шостка є Галенківське та Вінницьке озера.

Тростянчани зможуть зануритись в освячену воду в урочищі Нескучне, на третьому ставку. 0 14:30 відбудеться чин великого освячення джерельної води біля криничок в урочищі Нескучне та 0 15:00 – освячення води джерела Підгірне.

У Конотопі церемонія проведення свята Водохреща відбудеться в центрі села Вирівка по вул. Будьонного на березі річки Куколка та на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що біля стадіону «Юність».

У Ямполі купання відбудуться у річці Дністер, біля рятувальної станції.

Рятувальники попереджають, що категорично заборонено занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності представників Служби порятунку і медичних працівників. Купання дітей повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи дорослих. У жодному разі не можна пірнати у воду, заходити в ополонку необхідно повільно й обережно.

Перебувати в ополонці можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо. Після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю. Купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично заборонено.

За прогнозом Укргідрометеоцентру, на Сумщині 19 січня темперптура вдень -5..-7, вночі -12..-14. Опадів не передбачається.

12