До якої громади зрештою приєднається село на Сумщині: остаточне рішення – за Кабміном

До якої із сусідніх громад приєднається село Стецьківка, вирішуватимуть у Кабміні. Перспективний план формування громад на Сумщині можуть затвердити наступного тижня. Про це “Суспільному” розповів консультант Офісу реформ регіонального відділення асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.

За його словами, наразі є два варіанти такого плану – від обласної адміністрації та асоціації міст.

До якої громади увійде, зокрема, село Стецьківка, поки невідомо. За версією облдержадміністрації, її пропонують віддати до Хотінської ОТГ. Про це було подання Стецьківського сільського голови та сільської ради, йдеться у відповіді облдержадміністрації на запит Суспільного.

До якої громади приєднається село на Сумщині, вирішуватиме уряд 

Другий варіант – це приєднати село до Сум. Саме цього хоче частина мешканців Стецьківки. Останній варіант підтримує Асоціація міст України, яка представляє регіони в органах державної влади. За словами Карена Агаджанова-Гонсалеса, нині триває затвердження Кабміном перспективних планів областей.

“Я думаю, що, враховуючи і питання методики формування територіальної громади, і останню інформацію, що ми маємо, що Стецьківка все-таки приєднається до Сум. Але це ще не остаточно. Тільки після того, як буде оприлюднено розпорядження Кабінету міністрів України щодо затвердження перспективного плану, тоді тільки можна буде сказати це стовідсотково”, – сказав консультант офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.

Також, за словами Карена, є спірні моменти щодо громад у Роменському, Тростянецькому та Конотопському районах.

Процес децентралізації має остаточно завершитись після місцевих виборів, на які всі ОТГ мають піти в новому складі. Після цього матимуть нову адміністративно-територіальну карту України, – сказав Карен Агаджанов-Гонсалес.