Електронний квиток у сумському транспорті: коли мрія стане реальністю?

Електронні квитки у громадському транспорті, на які так чекали сумчани. В обласному центрі планують встановити валідатори у тролейбусах, автобусах та маршрутках. 

Вони вже працюють у Києві, Вінниці, Житомирі, Луцьку та багатьох інших містах України. Сумчани ж неодноразово вимагали встановити їх у місцевому транспорті, кілька років поспіль писали петиції міській владі. І нарешті людей почули. У Сумах пообіцяли встановити валідатори у громадському транспорті. Проте, чекати доведеться щонайменше рік.

“Ми впроваджуємо роботу в нашому комунальному транспорті. першочергово це буде на всіх тролейбусах та автобусах комунального підприємства”, – розповідає начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг СМР Сергій Яковенко.

У 22 році валідатори планують встановити у маршрутках. Всі роботи мають виконати за кошти інвесторів. Приблизна вартість всього необхідного обладнання – 25 мільйонів гривень. Воно включає в себе валідатори, термінали для поповнення карток.

Щодо карток, то їх поділили на два види: для платоспроможного населення та для пільгових категорій. Звичайні можна буде придбати у торговельних магазинах, кіосках тощо. На виготовлення персоніфікованих пільгових карток у міському бюджеті закладені кошти.

Ці картки пільговикам видаватимуть безкоштовно, швидше за все, у ЦНАПах та департаменті соцзахисту населення. Варто зазначити, що вартість проїзду за готівку та електронний квиток буде відрізнятися, орієнтовно на гривню-дві, щоб заохочувати пасажирів розраховуватися електронним квитком.

До слова, на Сумщині, у Тростянці, вже більше року пільговики та пенсіонери їздять у комунальному транспорті за допомогою спеціальних карток. А ось сумчанам – жителям обласного центру –  ще доведеться зачекати.

Більше про це у нашому сюжеті: