“Газова війна” у Сумах: сторони конфлікту намагаються домовитися

Під головуванням заступника міського голови Олександра Журби вчора відбулася термінова нарада щодо вирішення питання відновлення газопостачання буд. 10а по вул. Новомістенській.

Обговорення проходило за участі представників структурних підрозділів міської ради, ПАТ «Сумигаз», мешканців будинку, голови Асоціації ОСББ «Сумщина», а також працівників прокуратури та поліції.

Як зазначив Олександр Журба, головна мета – підключити газопостачання до вищезазначеного будинку, аби дати можливість мешканцям жити в нормальних умовах, адже ПАТ «Сумигаз» повинно виконувати договір, а мешканці отримати послугу, за яку сплачують.

Як повідомила представник ПАТ «Сумигаз» Вікторія Бублик, їхніми працівниками у будинку виявлено 42 порушення, що призвели до витоків газу. «До того моменту, доки падіння тиску у внутришньобудинкових мережах не буде усунуто, газ по стояках пускати не можна, адже це становить загрозу вибуху», – сказала представник ПАТ «Сумигаз». Для відновлення газопостачання, зазначила вона, представники ПАТ «Сумигаз» мають обстежити кожну квартиру, але зробити це вони не можуть через відсутність власників помешкань. Саме це і гальмує відновлення газопостачання.

На це начальник правового управління Олег Чайченко зауважив, що, якщо є квартира, в якій 100% є витік газу, то відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є можливість доступу до аварійної квартири при відсутності її власника, але за участі представника поліції, надавача послуги, представника ОСББ.

Відтак вирішено було, що ПАТ «Сумигаз» негайно організовує виїзд бригади до будинку, а представники ОСББ в свою чергу гарантують забезпечення доступу до всіх квартир.

Джерело: debaty.sumy.ua