Григоришин остаточно програв арбітражний спір на 300 мільйонів доларів

2

Тяжба тривала з 2013 року.

Група компаній «Енергетичний стандарт», що належить Костянтину Григоришину, програла суд депутату від «Опозиційного блоку» Вадиму Новинському та його партнеру по бізнесу Володимиру Лук’яненко на більш ніж 300 млн. доларів щодо ПАТ «Сумське НВО»

5 жовтня Високий суд Англії та Уельсу відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, повідомляє Liga.net з посиланням на близькі до Григоришина та Новинського джерела.

250 млн. доларів Григоришин зобов’язаний виплатити Новинському в рамках виконання зобов’язань за опціонною угодою.

Ще 58,8 млн. акціонер винен за те, що порушив акціонерну угоду, вивівши кошти заводу на користь ТОВ «Енергетичний стандарт» та компанії «Техноімпорт». Через ці компанії підконтрольні Григоришину сумський завод у 2011 – 2013 роках поставляв продукцію, чим занизив доходи Володимира Лук’яненко.

Довідка: За даними газети “Коммерсантъ”, на початок 2012 року Костянтин Григоришин разом з почесним президентом заводу Володимиром Лук’яненком контролював 83,7% акцій ПАТ “Сумське НВО” через кіпрську Stremvol Holdings LTD.

Наприкінці 2012 року Лук’яненко продав “Смарт холдингу” Вадима Новинського 25% акцій в компанії Great Station Properties (через неї Лук’яненко контролював 48,9% Stremvol Holdings Limited, ще 51% акцій якої через UMS Holding володів Григоришин). Таким чином, Новинський став власником 10% НВО.

Також “Смарт холдинг” придбав опціон на покупку ще 75% акцій Great Station Properties, який дозволив би йому збільшити частку в НВО з 10 до 40%

“Сумське НВО” є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості й атомних електростанцій.