Громада Сум погодила Стратегію розвитку міста на 10 років

Велосипедні доріжки, тротуари, транспортні магістралі та міцна економіка – і це далеко не все, що передбачає  стратегія розвитку міста на наступні 10 років. Заради її розробки понад 900 жителів міста збиралися на 13 секторальних та 3 тематичних стратегічних сесії.   

 «Стратегія не може бути документом, який пишуть чиновники у своїх кабінетах, та ще й при закритих дверях. Цього не може бути. Якщо сумчани самі напишуть стратегію, то вони будуть нею жити», – каже Олександр Лисенко, міський голова Сум.

До розробки стратегії долучилися й зарубіжні експерти. Так, в основі стратегії розвитку – комфорт самих мешканців міста.

Стратегією визначили чотири основні напрямки, за якими місто має розвиватися у майбутньому.

«Це має бути місто комфортне, тобто кожного року має підвищуватися цей комфорт – тротуари, велосипедні доріжки, і це все має бути більш привабливим для людей. Перший напрям –покращити доступність. Другий напрям розвитку – це місто для людей. Люди мають відчувати себе комфортно, тому що це місто для них. Третій напрям – це конкурентоспроможна економіка» – розповів Кшиштоф Лонтка, директор Управління неінвестиційних проєктів Адміністрації міста Люблін.

Четвертим напрямком успішного розвитку міста називають ефективне управління.

«Власне ефективне управління допоможе весь цей механізм оживити, запровадити. І ми хочемо запровадити декілька міжнародних стандартів», – говорить Андрій Баранов, секретар Сумської міськради.

Тож вже наступний рік буде проходити під знаком впровадження стратегії.