Кадетський корпус у Сумах: окрім дідівщини, ще й корупція (+ФОТО, ВІДЕО)

СТС продовжує серію журналістських розслідувань про військовий ліцей-інтернат у Сумах.

Минулого тижня ми вже розповідали про кричущу поведінку офіцерського складу по відношенню до учнів. Зокрема,один із колишніх кадетів після розмови з офіцерами – опинився у лікарні. Тепер уже колишні кадети повідомили про можливі факти корупції у закладі.

Постраждалий колишній вихованець кадетського корпусу, Максим Шевченко розповів нашим журналістам чому саме офіцери військового ліцею вивели його на серйозну розмову.

“Нам сказали писати пояснювальну, нібито ми курили, і в усьому цьому зізнатися. Якщо не будемо писати так, то значить нас відрахують. Ми написали пояснювальну так як все було насправді, а два інших кадета – як хотіли офіцери”, – розповів хлопець.

Коли ж історія зі скандалом у кадетському корпусі набула широкого резонансу, до нас почали звертатися й випускники закладу. Розповідають нові кричущі факти поведінки керівного складу установи.

“Свідлов Юрій Іванович дізнавшись, що мій батько може реставрувати соборипопрохав його відреставрувати домовинну церкву. Все прохав зробити за свій рахунок. Так як, мовляв, йому кошти потім лише виділять, і він розрахується. Давав слово офіцера, клявся честю мундира…”, – розповідає випускник Кадетського корпусу Юрій Петросян.

Мова йшла про 77 тисzx доларів. Саме у таку суму вилилася реставрація святині. Проте, переконує пан Юрій, слова керівник закладу не дотримався, і гроші ніхто нікому не повернув.

Відкупитися посадовець вирішив…грамотою.  Крім того, за словами нашого героя, його батько безкоштовно зробив ремонт у квартирі сина Юрія Свідлова, який, до слова, працює в СБУ.

“Я мріяв все життя вступити до НЮУ ім. Ярослава Мудрого, на факультет СБУ. Юрій Іванович Свілов про це дізнався, та запропонував моєму батькові зробити новий ремонт його синові, в новій квартирі. На що мій батько відреагував позитивно, тому що мріяв свого сина працевлаштувати, і зробив капітальний ремонт під ключ”.

Після того, як гроші родині знову не повернули, чоловік уже не став терпіти, та звернувся із заявою до очільника облдержадміністрації. Наразі справу передали правоохоронним органам.  Ми ж спробували зв’язатися із начальником Кадетського корпусу, генерал-майором Юрієм Свідловим, аби отримати його коментар на такі закиди.

До слова, нещодавно про виявлені факти поведінки керівного складу Кадетського корпусу повідомили обласним депутатам, на сесії. На таку заяву відреагував особисто голова Сумської обради.

“Ми створимо комісію, перевіримо усе. Повірте мені, не одне звернення, тим паче такого характеру, я не залишу осторонь. Ми розберемося, попрацюємо, та доповімо, що там коїться”, – голова Сумської облради Володимир Токар.

Сьогодні, 27 лютого, випускник військового ліцею-інтернату Юрій Петросян звернувся відкритим листом до народного депутата Віталія Купрія та генерального прокурора Юрія Луценка.

Ми ж продовжуємо слідкувати за ситуацією. Про подальший перебіг подій дивіться у наступних випусках новин СТС.