Конотопчани можуть залишитись без тепла

21

Конотопському «Теплогаранту» заборонили експлуатувати 90% котлів.

Управління Держпраці виявило порушення з охорони праці у КП «Теплогарант», яке забезпечує теплом близько 70% конотопчан. Як наслідок – заборони на виконання робіт, а також експлуатації понад 90% теплових котлів підприємства. До адміністративної відповідальності притягнуто вісім посадових осіб підприємства.

Про це повідомляє прес-служба управління Держпраці у Сумській області.

Зазначається, що КП «Теплогарант» виконує роботи підвищеної небезпеки без наявності відповідних дозвільних документів. Такими у суб’єкта господарювання, наприклад, є земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метрів або в зоні розташування підземних комунікацій, роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах) тощо. Разом з цим підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію котлів, підйомників, трансформаторної підстанції.

Також, за даними фахівців Управління, суб’єктом господарювання не проведено експертне обстеження й позачергове технічне опосвідчення котлів після відпрацювання ними нормативного терміну устаткування підвищеної небезпеки. Не забезпечено випробування та вимірювання електроустановок згідно з вимогами і нормами правил. Не проведено випробувань ізолювальної частини штанги переносного заземлення. Такі порушення вимог з охорони праці становлять загрозу життю та здоров’ю працівників і в ході виробничого процесу можуть стати причиною нещасного випадку.

Повідомляється, що не менш вагомим порушення законодавства з питань охорони праці є незабезпеченість у повному обсязі працівників підприємства, які обслуговують електроустановки, засобами захисту відповідно до Норм комплектування засобами захисту.

«Зважаючи на встановлені порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки Держпраці попередила керівництво підприємства про необхідність негайного часткового зупинення робіт, а також заборону експлуатації парових та водогрійних котлів, які саме й використовуються у процесі подачі тепла до будинків мешканців Конотопа», – наголосили в установі.

20

За результатами контрольного заходу фахівці Держпраці провели нараду з керівництвом підприємства та житлово-комунального господарства міста з метою обговорення й аналізу шляхів усунення виявлених порушень у КП «Теплогарант» та недопущення ймовірних колізій під час опалювального сезону.

До слова, опалювальний сезон у Конотопі розпочався 9 жовтня.