Коронавірусу в Сумах немає, запевняють у Сумській ОДА

Студентка з Китаю перебуває на обсервації в інфекційному відділенні 4-ої міської лікарні м. Суми. Жодних ознак коронавірусу у неї не виявлено.

Про це під час засідання тимчасової надзвичайної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації повідомив заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош.

За його словами, громадянка Китаю вилетіла з провінції Хінань, де не зареєстровано жодного випадку зараження на коронавірус. Вона летіла через Німеччину, де проходила обстеження, в Бориспіль, де також був огляд.

«Обстеження лікарів не підтверджують у цієї особи жодних ознак захворювання. Тим не менше, щоб уникнути паніки, їй та її хлопцю, громадянину Туреччини, було запропоновано перебути 14-денний обсерваційний період в інфекційному відділенні 4-ої міської лікарні м. Суми. Вони добровільно згодилися на обсервацію. Їх помістили в боксовану палату, де вони сьогодні перебувають в умовах, визначених Міністерством охорони здоров’я України», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Дмитро Кравцов.

У найближчі дні ще 5 студентів мали би прилетіти з Китаю. Як повідомив ректор Сумського державного педагогічного університету Юрій Лянной, з ними зв’язалися і рекомендували приїхати пізніше на навчання. Наразі ці студенти здали білети і чекають розпорядження, коли їм приїхати на навчання.

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика зазначив, що наразі не планується приїзд студентів з Китаю. Усі ті, хто мав би приїздити на Сумщину, переведені на індивідуальний графік, жодних проблем у них не буде через переривання навчання. Щодо студентки, яка  перебуває на обсервації, то вона приїхала попри застереження керівництва університету, до свого хлопця».

«З’ясувався також той факт, що на руках у цієї китаянки була довідка, видана на території Китаю, що вона може залишити територію Китаю і поїхати на навчання, – розповів Володимир Ладика. – До того ж, на території провінції Хінань, де проживала студентка, не зареєстровано жодного випадку коронавірусу».

Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош наголосив, що всі ці заходи є превентивними, адже всі відповідальні структури в області працюють на випередження.

Зокрема визначені опорні медичні бази для можливої госпіталізації осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію. Це Сумська міська і обласна дитячі лікарні, Сумська міська лікарня № 4 і обласна інфекційна лікарні. Також подібні відділення визначені в усіх містах обласного значення.

Працюють в посиленому режимі профільні підрозділи облдержадміністрації, прикордонники, працівники Нацполіції, Держпродспоживслужби у Сумській області. Визначена база обсервації.

Наразі на території області немає осіб, у яких було б діагностовано захворювання на коронавірус або характерні симптоми.