Медпрацівників у сумських школах не буде?..

З початком нового навчального року в жодній міській школі Сум не виявилося медпрацівника. Про це повідомив голова депутатської комісії Сумської міськради з питань освіти та охорони здоров’я Віталій Мельник на засіданні комісії.

За його словами, це пов’язано з медичною реформою: тепер у штатах медустанов, зокрема – дитячої міськлікарні, більше не передбачені такі посади, як «шкільний лікар» і «шкільна медсестра». Відтепер посада медпрацівника повинна бути введена до штатного розпису кожного навчального закладу, і платити йому зарплату, відповідно, має управління освіти. Це питання потрібно було залагодити до початку нового навчального року, але штатні посади медпрацівників в школах так і не з’явилися (в ПТУ, до речі, така ж ситуація).

“Ми скоротили 38 медпрацівників, шкільних лікарів і медсестер, всі вони пішли на біржу. Міськуправління освіти обіцяло забрати їх до себе. Але вже кілька місяців пройшло. Я не знаю, де вони зараз, може хтось вже знайшов собі роботу, а хтось вирішив піти на пенсію” – говорить головной лікар дитячої міськлікарні  Олександр Ємець.

З приводу щеплень Ємець пояснив, що відтепер у школах і дитсадках їх більше робити не будуть. Це пов’язано, знову ж таки, з медреформою. Тепер стежити за дотриманням графіка щеплень дитини – обов’язок лікаря, з яким його батьки уклали декларацію. Лікар зобов’язаний заздалегідь попереджати батьків, коли має бути наступне щеплення (або ж реакція Манту) і яка саме. А приводити дитину на щеплення потрібно в поліклініку (з попереднім оглядом у свого лікаря).

Щодо закупівлі ліків, перев’язувальних матеріалів, виробів медпризначення і всього іншого, що обов’язково повинно бути в шкільному медпункті згідно з табелем оснащення, затвердженим МОЗ, то Олександр Ємець підтвердив, що цим повинен займатися саме шкільний медпрацівник.

Присутній на комісії заступник мера з питань охорони здоров’я Максим Галицький пообіцяв найближчим часом зібрати з цього питання нараду разом із заммера з питань освіти Вірою Мотречко і профільними структурними підрозділами. Члени депутатської комісії попросили і їх запросити на це засідання.

На сьогодні управління освіти Сумської міськради вже опрацювало питання про введення в школах штатних посад лікарів і медсестер і погодило його з департаментом фінансів. Відповідний проект рішення буде внесений на розгляд виконкому вже незабаром. Сьогодні школи вже займаються пошуком медпрацівників, так що незаба це питання має вирішитися. Залишається тільки сподіватися, що за цей час ні в одній школі не трапиться ніякої серйозної надзвичайної події …

Джерело: shans.com.ua