На Сумщині обчистили фермерське поле через помилку Держгеокадастру

Як повідомив голова Асоціації аграріїв Сумського району Сергій Карпенко, на полі, яке вже 8 років орендує агрофірма «Хотинська», невідомі скосили і вивезли в невідомому напрямку урожай озимої пшениці. Збиток – 70 тонн зерна, які планували зібрати з 17 га. У грошовому еквіваленті – 350 тис. грн.

Директор агрофірми Віктор Фоменко, виявивши на полі чужу зернозбиральну техніку, викликав поліцію і представників Асоціації аграріїв.

Як з’ясувалося, техніку на роботи підрядила Державна фіскальна служба.

“Незабаром приїхав і її представник – заступник начальника облуправління податківців Сергій Бик, – йдеться у повідомленні. – І відразу ж все “прояснив”… Чиновник клявся-божився: інформацію про це поле – засіяне, мовляв, «самозахопленням» – їм надав Держгеокадастр. Тому податківцями прийнято рішення: скосити урожай на користь держави. А перед тим, як приступити до справи, – запевняв Сергій Бик, – податківці про майбутні рішучі дії повідомили нібито і Хотинській ОТГ, і фермеру Фоменку, залишивши йому на спірному полі табличку-попередження”.

Твердження представника фіскальної служби відразу спростували і фермер, і голова ОТГ Микола Торяник:

«Офіційний лист від ДФС про це поле ми отримали в кінці червня. Відразу ж нашу землеуправительку я направив до Держгеокадастру. Звичайно, з усіма відповідними документами, зокрема, договором оренди, де сторони – фермер Фоменко і наша сільрада … Тому сьогоднішніми діями ДФС здивована не менш фермера», – повідомив він.

Віктор Фоменко написав заяву про повернення незаконно вилученого у нього врожаю на ім’я начальника головного управління ДФС в Сумській області. Залишається відкритим питання: хто повинен оплачувати роботу техніки, що незаконно збирала урожай? Держава або ті чиновники, відмінна взаємодія яких призвела до незаконного захоплення результату праць фермера?

Джерело: shans.com.ua

Фото зі сторінки Сергія Карпенка у Facebook