На Сумщині розпочався «Північний водний форум»

У Конгрес-центрі СумДУ розпочався другий «Північний водний форум», на якому розглядаються питання реалізації та виконання вимог Законів України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, «Про житлово-комунальні послуги, впровадження енергоефективних заходів на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства», а також проблематика водопостачання та водовідведення у регіонах.

Дискутують з приводу означених проблем заступник голови Комітету будівництва, містобудування та ЖКГ Альона Бабак, президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький, директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону України Наталія Хоцянівська, заступник Міністра житлово-комунального господарства Едуард Кругляк, передставники міської й обласної рад та водоканалів з різних регіонів України.

Керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, зазначив: «Сьогодні наша задача – у співпраці з бізнесом, з науковцями, з урядовцями опрацювати такий механізм, щоб житлово-комунальні послуги надавалися на максимально високому рівні, але за рахунок енергозберігаючих технологій вартість таких послуг постійно знижувалася. Тому що всі говорять про зниження і низькі тарифи на ЖКГ, але ніхто не знає, як це правильно зробити».

«На сьогодні законодавчо вже прийняті закони, які будуть регулювати економічні питання і питання відносин водоканалів з своїми споживачами. Це закон «Про житлово-комунальні послуги», який був прийнятий і введений в дію, але в частині саме надання послуг водопостачання та водовідведення, введення в дію його положення буде з 1 травня 2019 року. Також це закони «Про комерційний облік води та тепла» та «Про питну воду», – зазначає Альона Бабак.

На форумі представлено спорядження для вертикального буріння свердловин та різні запчастини для використання у водопровідному господарстві.

Галіна Корявко