На Сумщині зафіксували спалах сибірської виразки

39

Епіцентром інфекції стало село Миропілля Краснопільського району. Там хвороба підтвердилася у овець, трупи яких знайшли поблизу місцевої школи, пише СпецКор.

За словами начальника Держпродспоживлслужби Віталія Моісеєнка, до них звернулась загальноосвітня школа села Миропілля. Виїхавши до населеного пункту, на вулиці Береговій фахівці знайшли заховані у пластикові мішки та прикопані землею трупи овець. Перевірка підтвердила, що у тварин сибірка. Усі рештки були спалені , а ґрунт, де їх знайшли, для профілактики перекопали хлорним вапном.

Наразі в районі оголосили картин, фахівці перевіряють худобу на господарствах та щеплюють її. Загалом від початку карантину вже щепили близько 300 одиниць тварин. Випадків захворювання людей у селі чи районі поки не фіксували.

До слова, останній спалах сибірської виразки в області фіксували у 1995 році в селі Ободи Білопілскького району. В самому ж Миропіллі востаннє на сибірку тварини хворіли 1972 році.

Довідка: Сибірська виразка – це гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке притаманне тваринам, проте здатне вражати і людей.  У них вона перебігає з ураженням шкіри, утворенням специфічного карбункулу, підвищенням температури та загальною інтоксикацією організму. Спори інфекції можуть зберігатися у землі до ста років. Тваринам передаються через траву, якою ті харчуються. Серед людей до «зони ризику» потрапляють особи, які працюють із м’ясом, тваринами чи в лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.

Поділитися в соцмережах: