Наставництво як ефективну форму підтримки дітей-сиріт впроваджують на Сумщині

Саме про наставництво говорили під час засідання «круглого столу», організованого Сумським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Самаритяни Сумщини».

Захід був проведений для представників Ради церков різних конфесій, закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді та всіх зацікавлених у впровадженні наставництва на Сумщині.

За словами директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Шевченко, сьогодні майже 106 000 дітей знаходяться в українських інституціях. У Сумській області – 2 156 таких дітей. З них лише 8% мають статус для всиновлення або опікунства – влаштування в сім’ю. Всі інші вихованці – батьківські діти, які не можуть бути всиновлені або влаштовані в сім’ю.

«Сумська область є однією з перших областей, які активно впроваджують інноваційні методи роботи з дітьми з інтернатів. Останнім часом на Сумщині активно впроваджується нова форма підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – наставництво, – говорила вона. – Ми сьогодні під час «круглих столів» розповідаємо про всі нюанси цієї форми підтримки дітей, щоб жителі Сумщини, які цього хочуть, змогли скористатися шансом допомогти дітям».

Учасники засідання «круглого столу» обговорювали напрямки співпраці та план подальших спільних заходів щодо популяризації наставництва в області з метою актуалізації підтримки дітей-сиріт та дітей, які проживають в інтернатних закладах.

Джерело: sm.gov.ua