Не носиш маску – то носи в кишені зайві 170-255 гривень

З 1 липня Кабінет Міністрів України ініціює посилення відповідальності за недотримання карантинних вимог. Тож людям, які ігнорують протиепідемічні заходи, доведеться обирати – носити маски чи платити штраф.

Через послаблення карантину в Україні різко збільшилася кількість нових випадків коронавірусу за добу. Для того, щоб не закривати Україну на «жорсткий карантин» вдруге, влада вирішила ввести штрафи за недотримання протиепідемічних вимог.

Зокрема, Кабмін пропонує Верховній Раді проєкт закону про штрафи і для фізичних, і для юридичних осіб. Тобто штрафи платитимуть не лише громадяни, а й власники громадських закладів, транспорту, які пропускають людей без наявності масок.

Як повідомив під час брифінгу 2 липня Максим Степанов, штраф за такі порушення для фізичних осіб складатиме 170-255 грн, для юридичних осіб (закладів харчування, спортивних, торговельних закладів тощо) — від 3400 до 5100 грн. Міністр охорони здоров’я зазначив, що законопроєкт буде переданий на розгляд Верховної ради, але коли – поки невідомо.

Влада закликає українців бути більш відповідальними і дотримуватись правил, які допоможуть не захворіти на коронавірусну хворобу. Якщо громадяни і далі ігноруватимуть носіння масок, нові антирекорди не змусять себе чекати.

Марина Тищенко