Роз’яснення щодо законопроекту про захист тварин

Вчора ми писали, що нардеп-мажоритарник від Сумщини Олександр Сугоняко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №10316 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань захисту морських ссавців (дельфінів, китів, білух, морських котиків, моржів).

Сьогодні маємо деталі і роз’яснення щодо цього. З нами зв’язалися автори законопроекту, пояснили, що основним завданням його є зміна нормативних правил утримання морських ссавців у неволі.

“Умови утримання дельфінів, наприклад, – жахливі. У наших дельфінаріях вони дуже швидко помирають, для них це справжні тортури”, – пояснює зоозахисниця Андріана Байло

А ще законопроект передбачає посилення відповідальності за браконьєрство в акваторії нашої країни.
Україна є свого роду “Сомалі” з контрабанди морських ссавців.

“Бездіяльність органів державної влади та контролюючих органів, що формують та реалізують державну політику у сфері екології та охорони природи, а також захисту захисту тварин і їх благополуччя, призвели до того, що морські ссавці нелегально виловлюються, продаються і утримуються в жахливих умовах, що не відповідають принципам гуманності”, – з пояснювальної записки до законопроекту.

Одним із завдань цих змін є досягнення “повної заборони на утримання морських ссавців у неволі і напіввільних умовах, що призведе до неможливості використання їх у видовищних і розважальних заходах.”

Сам же нардеп пояснюючи, чому саме він опікувався питанням, каже,що з групою зоозахисників, які готували законопроект, працює давно, реєструє документи в парламенті.

“Робота над внесеним мною законопроектом тривала майже два роки, він був обговорений на конференціях фахівців і відповідає європейський практиці захисту природи. На моє глибоке переконання, природу і тварин треба захищати від браконьєрів, гендлярів і садистів”, – говорить Олександр Сугоняко.