Що таке інфодемія та як з нею боротись?

Без паніки. Від цього вірусу хоч не можна вмерти, проте він дуже швидко поширився та лякає кожного жителя планети. Інфодемія – поширення неправдивої інформації, чуток, конспірологічних теорій. Разом з «По той бік новин» розкажемо вам, чому це відбувається, та як з цим боротись.

Коронавірус Covid-19 – нова хвороба, тому багато її характеристик досі невідомі. Це «невідоме» лякає людей, тому вони намагаються заповнити прогалини конспірологічними теоріями та чутками. Допомагають у розповсюдженні неправдивої інформації сайти-сміттярки, які наганяють паніку, та державні структури, які не дають вчасно повної інформації. Така ситуація зараз не лише в Україні, а й в усьому світі.

Паніка не допомагає, а навпаки, погіршує ситуацію у боротьбі з вірусом. Люди не хочуть йти до лікаря або навмисно приховують симптоми хвороби, щоб уникнути дискримінації. Також послаблюються звички здорової поведінки: самоізоляція, дотримання карантинних вимог та інше.

Щоб побороти інфодемію, керуйтеся фактами, а не чутками, оціночними судженнями та інформацією з сумнівних сайтів, розсилок у месенджерах. Якщо новина викликає емоцію, відкладіть її на кілька годин, а потім поверніться до неї знову. І не забувайте мислити критично.

Марина Тищенко