Сквер у центрі Сум знову переробляють

19

У сквері біля «Макдональдсу», що у народі має назву «Щастя», робочі знімають дошки з встановлених лавок.

«Не встигли відкрити сквер, як його вже перероблюють. Чим були погані попередні лавки?», – написав у Facebook депутат міськради Дмитро Лантушенко та додав фото.

Як пояснив у коментарях директор КП «Архітектура. Будівництво. Контроль» Володимир Никоненко, до лавок були зауваження, тому нині їх усувають.

«Тільки проектні роботи обійшлися бюджету близько 200 000 грн. + зарплата виконавцям + проектувальникам десятки тисяч гривень … + ще зміни + вартість самих робіт в т.ч. і освітлення та озеленення та ін. По-друге, на цей майданчик оголошено відкритий міський конкурс, в якому дозволено все змінювати, значить проект і його реалізація не влаштував архітектуру міста і мера. Хтось дасть з цього скверу зрозумілу інформацію і покаже експертний висновок по його будівництву і фінансуванню. Я це пишу тому що я і моя молода команда приймаємо участь в цьому конкурсі і обов’язково виникнуть питання авторського права на вже реалізований проект. Без їх відома і згоди по живому проекту оголошено конкурс, і що знову вийде як по Парку Кожедуба черговий блеф – піар чи зіткнення творчої інтелігенції. Всі виконавці знаходяться один від одного на відстані однієї руки. Дивно все це», – прокоментував екс-головний архітектор Сум Володимир Биков.

18

Нагадаємо, облаштовувати сквер почали на початку літа до Дня міста. Згідно з тендерною документацією на будівництво з міського бюджету виділили 1 234 618 грн. Аби визначитися з назвою та надати пропозиції щодо установки контактних символічних скульптур чи фонтанів, мер запропонував провести творчий конкурс. Загалом, якістю робіт міська влада не задоволена. За розпорядженням міського голови, підряднику не дадуть виконувати у Сумах більше жодного замовлення.