Сумчанку, яка скоїла ДТП із 5 автівками, позбавили прав на пів року

Жінка, рухаючись на автомобілі Volvo по вулиці Троїцькій у місті Суми, в районі Сумської обласної клінічної лікарні, не врахувала дорожньої обстановки, не обрала безпечної швидкості руху та допустила наїзд на автомобіль ГАЗ 3302.
Останній за інерцією зіткнувся із ще одним авто. Незважаючи на скоєну дорожньо-транспортну пригоду, водійка  Volvo продовжила рух і допустила зіткнення з транспортними засобами Toyota Rav4 і Ford Escape. Внаслідок масштабної ДТП правопорушник та водій ще одного з транспортних засобів отримали тілесні ушкодження.

Оскільки жінка порушила вимоги п.2.3б, 12.3 Правил дорожнього руху, то на неї був складений протокол про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних). переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна). Ковпаківський районний суд м. Суми притягнув її до адміністративної відповідальності та призначив стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами терміном на шість місяців.

Не погодившись із таким рішенням суду першої інстанції, сумчанка намагалася оскаржити його у суді апеляційної інстанції. Зокрема, просила змінити судове рішення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Апеляційна скарга була обґрунтована тим, що адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами надто суворе, оскільки особа вперше притягується до адміністративної відповідальності, а при розгляді справи в суді першої інстанції повністю визнала свою провину, щиро покаялася у скоєному та має можливість сплатити штраф. Крім того, апелянтка зазначала, що тяжких наслідків від скоєного не настало, транспортні засоби отримали незначні механічні пошкодження, а обставин, що обтяжують відповідальність, немає.

Розглянувши матеріали справи, Сумський апеляційний суд залишив ухвалу місцевого суду в силі, оскільки вид та міра стягнення враховують характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, а також наслідки ДТП. Суд першої інстанції цілком обґрунтовано наклав стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 6 місяців.

Апеляційний суд визнав безпідставними доводи апеляційної скарги, що адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на 6 місяців є надто суворим, оскільки максимальна санкція ст. 124 КУпАП передбачає позбавлення права на керування транспортними засобами на один рік. Щодо тверджень апелянта про те, що тяжких наслідків від скоєного не настало, то апеляційний суд у своїй ухвалі зазначив, що такі твердження необґрунтовані та суперечливі, оскільки від дій водія збитки були заподіяні 4 транспортним засобам, а двоє водіїв, включаючи саму правопорушницю, отримали тілесні ушкодження, повідомляє сайт суду.