Сумські студенти протестували проти новопризначеного міністра освіти Шкарлета

Акцію протесту проти новопризначеного міністра освіти Сергія Шкарлета організували в Сумах 21 грудня. О 19.00 на площі Незалежності біля міської ради зібралися представники студентських і молодіжних громадських організацій. Мітинг відбувся в межах всеукраїнської протестної кампанії “Стоп Шкарлет”.

Подібні акції відбуваються в Києві, Чернівцях, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Одесі , Харкові, Миколаєві, Львові, Хмельницькому, Тернополі, Луцьку, Черкасах та Дніпрі, повідомляє Суспільне.

Нагадаємо, кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду очільника міністра освіти депутати підтримали на засіданні 17 грудня. При цьому профільний комітет напередодні не рекомендував це призначення.

Рада призначила Шкарлета міністром освіти. Він склав присягу під вигуки “Ганьба”.

У червні 2020 року у членів профільного комітету Верховної Ради виникли питання щодо наявності плагіату в дисертаціях Шкарлета та “політичної заангажованості” через інформацію ЗМІ про те, що в минулому він був членом Партії регіонів.

Науковці виявили у його працях 87% скопійованих цитат інших авторів, які сам тодішній в.о. міністра як цитати не вказував. Згодом Шкарлет пояснив, що наукові роботи, у яких громадськість виявила плагіат, були написані або у співпраці з іншими вченими, або лише за його редактури.