«Третя хвиля коронавірусу значно важча, аніж попередні» – медики Сумщини

Хвороба протікає у важчій формі, частіше почала інфікуватися молодь. Саме так описують третю хвилю коронавірусу медики Сумщини. Яка наразі ситуація із захворюваністю на COVID в області та за яких умов в Україні введуть локдаун, з’ясовували журналісти СТС.

Ситуація із захворюваністю на Covid-19 не покращується. Останні 2 доби в Україні фіксують понад 15 тисяч нових випадків захворювання. На Сумщині за минулу добу двоє людей померли від ускладнень коронавірусу. 489 мешканців області отримали позитивний результат тесту. 116 – одужали. Медики кажуть, під час третьої хвилі збільшилась кількість госпіталізованих, та й сама хвороба протікає у більш складній формі.

“Блискавично наростає клініка. Швидко з’являються ускладнення. Фактично є такі тотальні враження легень, хоча нібито не так і було запущено захворювання”, – розповідає начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко.

Попри застереження медиків, наразі у Сумській області помаранчевий рівень епіднебезпеки. Із 5 показників, за якими визначають зонування, у нас перевищений лише 1 з них, а саме кількість нових випадків захворювання. «Червону» зону можуть ввести у разі, якщо 2 з 5 індикаторів будуть вище норми. Втім медики вже зараз готуються до можливого погіршення ситуації в регіоні. Найближчим часом планують розгорнути «ковідні» ліжка ще у 3 закладах області.

“Це Сумська центральна міська лікарня, Шосткинська міська дитяча лікарня, а також це обласний диспансер  радіологічного захисту населення. З відповідними листами управління охорони здоров’я звернулося до міністра охорони здоров’я. Ми чекаємо на підтвердження включення в перелік закладів”, – говорить Сергій Бутенко.

Втім велика відповідальність лежить і на самих українцях. Якщо всі будуть дотримуватись маскового режиму, соціальної дистанції та дезінфекції, кількість нових випадків інфікування може значно зменшитись.

Детальніше дивіться у нашому сюжеті: