Тричі визнав провину: як відбувається суд над військовим рф Шишимаріним — деталі

19 травня у Солом’янському районному суді Києва продовжилося судове засідання щодо 21-річного сержанта рф Вадима Шишимаріна, який у лютому убив беззбройного українця у смт Чупахівка Сумської області. Це перший випадок, коли російський військовий постає перед судом України за вбивство цивільного, повідомляє UA.

Під час засідання 18 травня виступали українські прокурори, які зачитували звинувачення проти військовослужбовця ЗС рф.

На засіданні 19 травня суд допитав свідків та заслухав позиції родичів загиблого.

Під час виступу дружина вбитого розповіла, що її чоловік раніше був трактористом, на день смерті був на пенсії. У їхній сім’ї ніколи не було зброї, тому чоловік не міг становити загрозу російським військовим. Того дня він їхав велосипедом уздовж дороги, повертаючись додому. Його застрелили за кілька десятків метрів від будинку. Дружина частково бачила момент убивства, також бачила цивільний автомобіль, яким їхали російські солдати.

Жінка вимагає для вбивці максимальний термін покарання – довічне ув’язнення. При цьому вона заявила, що не буде проти, якщо обвинуваченого сержанта обміняють на українських захисників, які перебувають у російському полоні.

“Я думаю, що йому потрібно присудити довічне ув’язнення. Я вважаю, що має бути довічне. Але якщо його обміняють на наших захисників Маріуполя — хлопців-героїв з “Азовсталі” — я не буду проти”, — сказала вона.

Рядовий російської армії Іван Мальтісов, який здався в полон разом із Шишимаріним, повідомив, що наказ убити цивільного Шишимарину віддав їхній прапорщик, бо боявся, що чоловік телефоном може повідомити про військових українським захисникам. За словами Мальтісова, його товариш не хотів спочатку стріляти у беззбройного чоловіка, але під тиском прапорщика виконав наказ.

Причетність російських військових до смерті односельця підтвердив і мешканець села Ігор Декун.

Сам Шишімарін тричі визнав свою провину — на вчорашньому засіданні суду, сьогодні, а також у бесіді з адвокатом. Також він докладно розповів про обставини скоєного злочину.