Тисячі гривень замість сотень: скільки заплатять українські водії за свої порушення

З цього року в Україні суттєво зростуть штрафи за порушення правил дорожнього руху. В уряді сподіваються, що це вплине на водіїв, і ДТП на дорогах країни стане менше. Про це повідомляє svidok.online з посиланням на РБК-Україна.

Законопроектом № 2695 «Зміни у Кодекс України про адміністративні правопорушення» пропонується суттєво підняти розмір штрафів за «найросповсюдженіші» порушення правил дорожнього руху. Так, у МВД запропонували стягати за перевищення швидкості 3400 грн замість дійсних на поточний момент 510 грн. Такий само штраф, 3400 грн, пропонують накладати на втікачів з місця ДТП. Тих, хто керує транспортним засобом без прав, хочуть штрафувати на 10200 грн, а не на 510.

Також пропонують збільшити штраф за їзду не пристібнутими або без шлемів. Зараз за це штрафують на 51 гривню, а хочуть встановити штраф у розмірі 510 грн. Тих, хто порушує правила паркування, безпечного обгону та розмовляє по телефону за кермом планують штрафувати на 510 грн замість діючих на сьогодні 425 грн. Платити від 680 грн замість 510 будуть і ті, хто не пропускає на дорогах авто аварійно-рятувальних служб.

Окремо виділили та вирішили зробити жортскішим і покарання за керування у нетверезому стані. За «перший раз» п’яний водій повинен буде сплатити 10200 грн та позбавитися прав на 1 рік. Якщо ж такий водій попадеться вдруге – його оштрафують вже на 40200 грн, а водійське посвідчення заберуть на 10 років. Також з 1 липня за «п’яне керування» введуть кримінальну відповідальність.