У Глухові підприємство завдало екології збитків на 11 млн гривень

Діяльність ТОВ «Зеленбуд» у Глухові завдала збитків на суму більше 11 млн гривень. Компанія експлуатувала полігон без дозволу  на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Фахівці Державної екологічної інспекції у Сумській області обрахували розмір шкоди, заподіяної внаслідок неправомірної діяльності ТОВ «Зеленбуд» у Глухові. Екоінспектори встановили, що у період з січня 2018 року по лютий 2020 року це підприємство експлуатувало полігон твердих побутових відходів м. Глухова без необхідного дозволу на викиди в атмосферне повітря.

Екологи надіслали компанії претензію на добровільне відшкодування повної суми заподіяної шкоди – 11 358 593 гривень. Також інспектори готують матеріали, які передадуть до прокуратури Сумської області.

Державна екологічна інспекція нагадує, що місяць тому Сумський окружний адміністративний суд виніс рішення, за яким ТОВ «Зеленбуд» має зупинити захоронення відходів на удосконаленому полігоні у Глухові до моменту отримання дозволу та виконання інших пунктів припису, виданого інспекцією.

Підставою для позову інспекції стало те, що у жовтні 2019 року під час планової перевірки екоінспектори  виявили низку грубих порушень екологічного законодавства під час  експлуатації полігону ТПВ. Зокрема, ТОВ “Зеленбуд” не обладнало дезбар’єр, не встановило огорожу на деяких відрізках по периметру полігону, допускало розміщення неперероблених відходів та не вело облік кількості завезених ТПВ.

Крім того, всупереч вимогам ст.ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, ТОВ “Зеленбуд” не здійснило інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, не розробило документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне та не отримало дозвіл на викиди.

За результатами перевірки інспекція видала обов’язковий до виконання припис, яким зобов’язала ТОВ “Зеленбуд” у 3-місячний термін усунути виявлені порушення. Але під час контролю виконання припису було виявлено, що зазначені порушення підприємством так і не виправлені.

Відтак, через безвідповідальність керівництва ТОВ “Зеленбуд”, нехтування ним вимогами природоохоронного законодавства, ігнорування припису Державної екологічної інспекції у Сумській області у Глухові може виникнути серйозна проблема із вивозом побутових відходів населення, повідомляють екологи.